


Propojení klidu a pohybu, prázdnoty a plnosti, odpočinku a energie, kterou můžeme nalézt v jednoduchém pohybu. Znovunalezení a kultivace ztracené harmonie a rovnováhy ženské energie JIN a mužské energie JANG. Čínské bojové umění Tai ji čchüan (quan) a čínské energetické cvičení Čchi-kung dokáže naplnit lidské tělo silou, vitalitou a ducha (mysl) klidem a harmonií.

Držitelé vyspělých zemí světa považují stále za nezbytné zcela vyhladit původní národy, domorodé kmeny, indiány, Maye, křováky a další, protože nejsou spotřebitelé! Americký sen stojí za základech třetího světa, ale ten neexistuje. Je jen jeden svět, neboť jsme všichni součástí celku, tudíž i jednoho světa a musíme to také tak i brát a respektovat jej. Aniž si to uvědomujeme a mnozí odborníci světa to do dnes popírají, i Mayové věděli a znali. Proto také měli přesně vypočítaný konec materiálního a mocnářského světa, který skončil po dlouhých 26 000 letech. Od konce roku 2012 tak nastal obrovský zlom v myšlení a přijímání lidstva, který je dnes postaven stále více na duševních a citových hodnotách, postavených spíše na spolupráci a lásce. Proto je tak důležité čerpat z těchto učení v historii a výzvy, které k nám přichází, přijímat jako přímé poznání ke skoku na vyšší úroveň.
Tím, že začneme mít sami k sobě větší zodpovědnost, je neklamným znamením našeho pokroku v duchovní transformaci. Výzvy nemusí vždy znamenat bolest a krize nemusí znamenat utrpení. Bolest a utrpení přicházejí v momentech, kdy je osobnost oddělena od duše. Tyto výzvy od nás vyžadují vysoce tvůrčí okamžiky, naši bezpodmínečnou důvěru ve schopnost uvést do života své představy a pevné, neochvějné zaměření na dosažení úspěchu. Jestliže procházíme novou situací s myslí i emocemi naplněnými světlem, může se nám zdát, že se velmi podobá hledání pokladu. Nejprve ale musíme najít a sestavit dohromady všechny stopy, teprve potom můžete najít hluboko ukrytý poklad. Mayští stařešinové, kteří byli pověřeni udržováním tradic na svém posledním sezení před tzv. „Koncem světa v roce 2012“ (o kterém velmi rádi mluvili nezasvěcení jen díky senzacechtivosti), oni mluvili právě o opaku a ten zněl:
„LIDSTVO PŘETRVÁ, ALE BUDE JINÉ. HMOTNÉ STATKY SE ZMĚNÍ A PAK BUDE MÍT PŘÍLEŽITOST STÁT SE LIDŠTĚJŠÍMI“.
Dnes už mnozí lidé vnímají toto poselství velmi citlivě a vážně. Proto už není nejmenších pochyb, jak moudří lidé v naší historii existovali a co se nám snažili po celá staletí předat – abychom též objevili toto poznání.
“Největší moudrost spočívá v jednoduchosti. Láska, respekt, tolerance, účast, vděčnost, odpuštění. Není to komplikované ani spletité. Za skutečné vědomosti se neplatí. Jsou zakódované v naší DNA. Vše, co potřebujeme, je v nás. Všichni velcí učitelé to říkají už od začátku. Najdeme-li naše srdce, najdeme i svou cestu“.
„ŽIVOT JE ŠKOLA, KAM JSME PŘIŠLI NAUČIT SE LÁSCE, SEBEOVLÁDÁNÍ A MOUDROSTI. JAK ŘEKL JEDEN MOUDRÝ MUŽ, NEJLEPŠÍ ŠKOLA JE HROU, A PROTO NIKDY NEZAPOMÍNEJME, ŽE ŽIVOT JE MNOHEM SNAZŠÍ, POKUD HO BEREME S HRAVOSTÍ.”
Na závěr bych rád přidal dva citáty, které předešly dobu a dokazují, jak moudří lidé na této planetě žili v minulosti.
„VŠE, CO JSME, JE VÝSLEDKEM TOHO, CO JSME SI MYSLELI“
(Buddha 563 př.n.l. – 483 př.n.l.)
JAK NAHOŘE,TAK DOLE. JAK UVNITŘ, TAK VNĚ.
(Smaragdová deska, přibližně 3000 let před n.l.)
S láskou a úctou váš osobní trenér Radovan a team ŠR.